Pogoda i klimat - Nowy Jork, Stany Zjednoczone


Ogromny obszar oraz bogactwo geograficzne i klimatyczne Stanów Zjednoczonych pozwala na odwiedzanie tego kraju o każdej porze roku.

Plażowanie przez cały rok możliwe jest na południu Florydy, gdzie temperatura wody nie spada poniżej 20 ºC, a powietrza poniżej 24 ºC. W okolicach Nowego Orleanu woda również jest ciepła (jedynie w lutym spada do 19 ºC), jednak temperatury powietrza od grudnia do lutego są o kilka stopni niższe niż na Florydzie (18-19 ºC).

 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  24°C
  opady:
  1.3 mm
  zachmurzenie:
  brak
  wilgotność:
  33%
  widoczność:
  16 km
  ciśnienie:
  1023hPa
  wiatr:
  257°   9 km/h
  wsch. słońca:
  05:39
  zach. słońca:
  20:07
 • Możliwe przejściowe opady deszczu
  min.12°C max.22°C
  opady:
  1.1 mm
  wiatr:
  278°   13 km/h
  wsch. słońca:
  05:38
  zach. słońca:
  20:08
 • Częściowe zachmurzenie
  min.11°C max.22°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  227°   16 km/h
  wsch. słońca:
  05:38
  zach. słońca:
  20:09
 • Częściowe zachmurzenie
  min.15°C max.24°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  213°   16 km/h
  wsch. słońca:
  05:37
  zach. słońca:
  20:10
 • Częściowe zachmurzenie
  min.14°C max.28°C
  opady:
  brak
  wiatr:
  255°   13 km/h
  wsch. słońca:
  05:36
  zach. słońca:
  20:11
Godziny słoneczne w ciągu dnia
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
666799898654
Dni z opadami w ciągu miesiąca
StyLutMarKwiMajCzeLipSieWrzPaźLisGru
161216151412111312101013
Powered by:

Stany Zjednoczone - kiedy na wakacje?

 • Ogromny obszar oraz bogactwo geograficzne i klimatyczne Stanów Zjednoczonych pozwala na odwiedzanie tego kraju o każdej porze roku.
 • Plażowanie przez cały rok możliwe jest na południu Florydy, gdzie temperatura wody nie spada poniżej 20 ºC, a powietrza poniżej 24 ºC. W okolicach Nowego Orleanu woda również jest ciepła (jedynie w lutym spada do 19 ºC), jednak temperatury powietrza od grudnia do lutego są o kilka stopni niższe niż na Florydzie (18-19 ºC).
 • W okolicach Nowego Jorku kąpiele możliwe są w lipcu i w sierpniu (18-19 ºC), a w rejonie San Diego od końca lipca do początku października (20 ºC).
 • Jeśli nie mamy w planach wypoczynku nad morzem, najlepszą porą na zwiedzanie okolic Nowego Jorku oraz Nowej Anglii jest słoneczna i ciepła jesień. Południowy wschód USA na wiosnę i jesień wolny jest od nieznośnych upałów, wilgotnego powietrza i huraganów. Upały i parne powietrze mogą latem dokuczać także na Florydzie. Na północne wybrzeże Pacyfiku warto pojechać latem, kiedy najmniej pada.
 • Zimą w górach USA (Nevada, Montana, Kolorado, Maine, Nowy Jork, Vermont) można uprawiać narciarstwo.

Okolice Nowego Jorku oraz Nowej Anglii (od stanu Maine, po Connecticut) najlepiej odwiedzić późną wiosną i jesienią. Można wtedy podziwiać uroki babiego lata. Dni są słoneczne i ciepłe, noce bywają zimne. Poza dużymi miastami, powietrze jest mniej wilgotne niż latem. Lato w tych okolicach jest gorące i słoneczne, często występują burze. W okolicach Nowego Jorku można się kąpać w lipcu i sierpniu, choć woda nie jest zbyt ciepła (18-19 ºC). Zimy są śnieżne i mroźne, sprzyjające uprawianiu sportów zimowych. Południowy wschód USA (od Karoliny Płd. pod Luizjanę) charakteryzuje się ciepłą i słoneczną wiosną oraz jesienią, ciepłą zimą i upalnym latem z dużą wilgotnością powietrza. Od sierpnia do października występują tam huragany. Podobnie jest na Florydzie, gdzie panuje klimat podzwrotnikowy, z upalnym i wilgotnym latem (zwłaszcza od czerwca do września). Na południu półwyspu kąpać można się przez cały rok. Wielkie Równiny to strefa klimatu kontynentalnego. Opady są tam niewielkie, za to różnice temperatur miedzy latem i zimą bywają bardzo duże. Zimy w północnej część tego regionu są surowe. Nieco łagodniejszy, ale za to wietrzny, klimat panuje w okolicach Wielkich Jezior. Im dalej na południe, tym lżejsza zima i bardziej upalne lato. Klimat w Górach Skalistych jest zbliżony do tego, który spotykamy na równinach w centrum. Duże znaczenie mają oczywiście wysokości nad poziomem morza. Zimy w Górach Skalistych są dość mroźne i śnieżne, dzięki czemu rozwinęło się tam mnóstwo znanych kurortów narciarskich. Lata są umiarkowane. Zima w Teksasie jest raczej łagodna, choć znaczny spadek temperatur przynosi czasem wiatr norther. Upalne lato czeka nas zarówno w okolicach Dallas, jak i Houston – jednak w Houston powietrze jest bardziej wilgotne. Największe opady w USA występują na północnym wybrzeżu Pacyfiku (Seattle). Na zachodnim wybrzeżu USA klimat ociepla się, gdy podążamy na południe. Ciepłe lata i zimy spotkamy w rejonie San Francisco. Noce o każdej porze roku są raczej chłodne. Zimą często pada deszcz. Kalifornia znajduje się już w strefie klimatu śródziemnomorskiego, gdzie zimy są łagodne, a lata gorące i suche. Nieprzyjemnym zjawiskiem jest suchy i niosący pył wiatr Santa Ana. Kąpiele w Pacyfiku raczej nie przypadną do gustu amatorom ciepłego morza, bowiem woda osiąga temperaturę 20 ºC tylko na samym południu i to dopiero pod koniec lipca (utrzymuje się na tym poziomie do początku października). W głębi kalifornijskiego lądu latem jest upalnie, zwłaszcza w Phoenix oraz na obszarach pustynnych.